Pepperl+Fuchs Inductive sensor NJ10-22-N-G
  • Product Name:Pepperl+Fuchs Inductive sensor NJ10-22-N-G
  • Product Number:NJ10-22-N-G
  • Brand:Pepperl Fuchs
  • Views:162
你添加了1件商品 查看购物车
简单介绍
的详细介绍
NJ10-22-N-G
Features
10 mm non-flush
Usable up to SIL 2 acc. to IEC 61508
General specifications
Switching function Normally closed (NC)
Output type NAMUR
Rated operating distance 10 mm
Installation non-flush
Assured operating distance 0 ... 8.1 mm
Reduction factor rAl 0.4
Reduction factor rCu 0.3
Reduction factor r304 0.85
Nominal ratings
Nominal voltage 8.2 V (Ri approx. 1 kΩ)
Switching frequency 0 ... 2000 Hz
Hysteresis typ. 3 %
Current consumption
Measuring plate not detected min. 3 mA
Measuring plate detected ≤ 1 mA