Pepperl+Fuchs Inductive sensor NBB15-30GM50-WS
  • Product Name:Pepperl+Fuchs Inductive sensor NBB15-30GM50-WS
  • Product Number:NBB15-30GM50-WS
  • Brand:Pepperl Fuchs
  • Views:182
你添加了1件商品 查看购物车
简单介绍
的详细介绍
Inductive sensor NBB15-30GM50-WS
Features
Basic series
2-wire AC
15 mm quasi flush
General specifications
Switching function Normally open (NO)
Output type Two-wire
Rated operating distance 15 mm
Installation quasi flush
Output polarity AC
Assured operating distance 0 ... 12.15 mm
Actual operating distance 13.5 ... 16.5 mm
Reduction factor rAl 0.33
Reduction factor rCu 0.28
Reduction factor r304 0.81
Nominal ratings
Operating voltage 20 ... 253 V
Switching frequency 0 ... 20 Hz
Hysteresis typ. 5 %
Reverse polarity protection reverse polarity tolerant
Voltage drop < 5 V (IL > 50 mA); < 8 V (IL < 50 mA)
Momentary current
(20 ms, 0.1 Hz) 0 ... 1600 mA
Operating current 5 ... 200 mA
Off-state current 0 ... 1.7 mA