Pepperl+Fuchs Inductive sensor NBB15-30GM50-E2
  • Product Name:Pepperl+Fuchs Inductive sensor NBB15-30GM50-E2
  • Product Number:NBB15-30GM50-E2
  • Brand:Pepperl Fuchs
  • Views:190
你添加了1件商品 查看购物车
简单介绍
的详细介绍
Inductive sensor NBB15-30GM50-E2
Features
Basic series
15 mm flush
Increased operating distance
General specifications
Switching element function PNP NO
Rated operating distance sn 15 mm
Installation flush
Output polarity DC
Assured operating distance sa 0 ... 12.15 mm
Reduction factor rAl 0.3
Reduction factor rCu 0.3
Reduction factor r304 0.75
Nominal ratings
Operating voltage UB 10 ... 30 V
Switching frequency f 0 ... 200 Hz
Hysteresis H typ. 5%
Reverse polarity protection reverse polarity protected
Short-circuit protection pulsing
Voltage drop Ud ≤ 3 V
Operating current IL 0 ... 200 mA
Off-state current Ir 0 ... 0.5 mA typ. 0.1 µA at 25 °C
No-load supply current I0 ≤ 15 mA