Pepperl+Fuchs Inductive sensor NBN15-30GM60-A2
  • Product Name:Pepperl+Fuchs Inductive sensor NBN15-30GM60-A2
  • Product Number:NBN15-30GM60-A2
  • Brand:Pepperl Fuchs
  • Views:248
你添加了1件商品 查看购物车
简单介绍
的详细介绍
Inductive sensor NBN15-30GM60-A2
Features
15 mm non-flush
General specifications
Switching function complementary
Output type PNP
Rated operating distance 15 mm
Installation non-flush
Output polarity DC
Assured operating distance 0 ... 12.15 mm
Reduction factor rAl 0.45
Reduction factor rCu 0.4
Reduction factor r304 0.75
Nominal ratings
Operating voltage 10 ... 30 V
Switching frequency 0 ... 200 Hz
Hysteresis typ. 5%
Reverse polarity protection reverse polarity protected
Short-circuit protection pulsing
Voltage drop ≤ 3 V
Operating current 0 ... 200 mA
Off-state current 0 ... 0.5 mA typ. 0.1 µA at 25 °C
No-load supply current ≤ 20 mA