Pepperl+Fuchs Inductive sensor NBN25-30GM50-E2
  • Product Name:Pepperl+Fuchs Inductive sensor NBN25-30GM50-E2
  • Product Number:NBN25-30GM50-E2
  • Brand:Pepperl Fuchs
  • Views:206
你添加了1件商品 查看购物车
简单介绍
的详细介绍
Inductive sensor NBN25-30GM50-E2
Features
25 mm non-flush
Increased operating distance
General specifications
Switching function Normally open (NO)
Output type PNP
Rated operating distance 25 mm
Installation non-flush
Output polarity DC
Assured operating distance 0 ... 20.25 mm
Reduction factor rAl 0.5
Reduction factor rCu 0.4
Reduction factor r304 0.8
Nominal ratings
Operating voltage 10 ... 30 V
Switching frequency 0 ... 200 Hz
Hysteresis typ. 5%
Reverse polarity protection reverse polarity protected
Short-circuit protection pulsing
Voltage drop ≤ 3 V
Operating current 0 ... 200 mA
Off-state current ≤ 10 µA
No-load supply current ≤ 10 mA