Pepperl fuchs NBB10-30GM50-E2 Inductive sensor
  • Product Name:Pepperl fuchs NBB10-30GM50-E2 Inductive sensor
  • Product Number:NBB10-30GM50-E2
  • Brand:Pepperl Fuchs
  • Views:194
你添加了1件商品 查看购物车
简单介绍
的详细介绍
Technical Data
General specifications
Output type PNP
Rated operating distance sn 10 mm
Installation flush
Output polarity DC
Assured operating distance sa 0 ... 8.1 mm
Reduction factor rAl 0.3
Reduction factor rCu 0.3
Reduction factor r304 0.8
Output type 3-wire
Nominal ratings
Operating voltage UB 10 ... 30 V
Switching frequency f 0 ... 200 Hz
Hysteresis H typ. 5%
Reverse polarity protection reverse polarity protected
Short-circuit protection pulsing
Voltage drop Ud ≤ 3 V
Operating current IL 0 ... 200 mA
Off-state current Ir 0 ... 0.5 mA typ. 0.1 µA at 25 °C
No-load supply current I0 ≤ 20 mA
Switching state indicator all direction LED, yellow
Functional safety related parameters
MTTFd 2062 a
Mission Time (TM) 20 a
Diagnostic Coverage (DC) 0 %
Ambient conditions
Ambient temperature -25 ... 70 °C (-13 ... 158 °F)