Pepperl+Fuchs Inductive sensor NBB5-18GK50-E2-15M
  • Product Name:Pepperl+Fuchs Inductive sensor NBB5-18GK50-E2-15M
  • Product Number:NBB5-18GK50-E2-15M
  • Brand:Pepperl Fuchs
  • Views:191
你添加了1件商品 查看购物车
简单介绍
的详细介绍
Inductive sensor NBB5-18GK50-E2-15M
Features
With increased sealing, protection class
IP68 / IP69K
General specifications
Switching function Normally open (NO)
Output type PNP
Rated operating distance 5 mm
Installation flush
Output polarity DC
Assured operating distance 0 ... 4.05 mm
Reduction factor rAl 0.3
Reduction factor rCu 0.25
Reduction factor r304 0.7
Reduction factor rSt37 1
Nominal ratings
Operating voltage 10 ... 30 V
Switching frequency 0 ... 1000 Hz
Reverse polarity protection reverse polarity protected
Short-circuit protection pulsing
Voltage drop ≤ 3 V
Operating current 0 ... 200 mA
Off-state current 0 ... 0.5 mA typ. 0.1 µA at 25 °C
No-load supply current ≤ 15 mA