Pepperl+Fuchs Inductive sensor NJ15-30GM-N
  • Product Name:Pepperl+Fuchs Inductive sensor NJ15-30GM-N
  • Product Number:NJ15-30GM-N
  • Brand:Pepperl Fuchs
  • Views:208
你添加了1件商品 查看购物车
简单介绍
的详细介绍
Inductive sensor NJ15-30GM-N
Features
15 mm non-flush
Usable up to SIL 2 acc. to IEC 61508
General specifications
Switching function Normally closed (NC)
Output type NAMUR
Rated operating distance 15 mm
Installation non-flush
Assured operating distance 0 ... 12.15 mm
Reduction factor r304 0.85
Output type 2-wire
Nominal ratings
Nominal voltage 8.2 V (Ri approx. 1 kΩ)
Operating voltage 5 ... 25 V
Switching frequency 0 ... 100 Hz
Hysteresis 3 %
Current consumption
Measuring plate not detected min. 3 mA
Measuring plate detected ≤ 1 mA
Functional safety related parameters
MTTFd 4560 a
Mission Time (TM) 20 a
Diagnostic Coverage (DC) 0 %