Pepperl+Fuchs Inductive sensor NJ10-30GM50-E2-V1
- Product Name:Pepperl+Fuchs Inductive sensor NJ10-30GM50-E2-V1
- Product Number:NJ10-30GM50-E2-V1
- Brand:Pepperl Fuchs
- Views:249
你添加了1件商品 查看购物车
简单介绍
的详细介绍
Inductive sensor NJ10-30GM50-E2-V1
FeaturesComfort series
10 mm flush
General specifications
Switching element function PNP NORated operating distance sn 10 mm
Installation flush
Output polarity DC
Assured operating distance sa 0 ... 8.1 mm
Reduction factor rAl 0.32
Reduction factor rCu 0.32
Reduction factor r304 0.72
Reduction factor rBrass 0.43
Nominal ratings
Operating voltage UB 10 ... 60 V
Switching frequency f 0 ... 650 Hz
Hysteresis H 1 ... 15 typ. 5 %
Reverse polarity protected reverse polarity protected
Short-circuit protection pulsing
Voltage drop Ud ≤ 2.8 V
Operating current IL 0 ... 200 mA
Off-state current Ir 0 ... 0.5 mA typ. 0.01 mA
No-load supply current I0 ≤ 9 mA
Indication of the switching state LED, yellow
Functional safety related parameters
MTTFd 1220 a
Mission Time (TM) 20 a
Diagnostic Coverage (DC) 0 %
Ambient conditions
Ambient temperature -25 ... 70 °C (-13 ... 158 °F)
Storage temperature -25 ... 85 °C (-13 ... 185 °F)